ŁOSOŚ MARINE HARVEST

 

Co wyróżnia sprzedawane przez nas łososie?

 

Nasz łosoś stanowi symbol najwyższej jakości i znakomitego smaku.

Hodowane przez nas łososie są rybami pełnymi zalet: bogate w białko, witaminy A, D i E. Należą do ryb tłustych, największą zaletą łososia są korzystne dla zdrowia kwasy tłuszczowe z grupy Omega-3. To właśnie mięso łososia jest najbogatszym, występującym w naturze, źródłem tych kwasów.

Spożywając produkty oferowane przez Marine Harvest nie musisz obawiać się, że znajdziesz w nich nawet śladowe ilości antybiotyków. Po prostu w hodowli łososia ich nie stosujemy. Przetwarzając łososia nie używamy również sztucznych barwników ani konserwantów. Nasze łososie są tak pyszne, że nie musimy uciekać się do używania sztucznych aromatów i wzmacniaczy smaku. 

losos-kawalek.jpg

Jesteśmy jedyną firmą na świecie, która może poszczycić się posiadaniem kontroli nad całym procesem hodowli łososi atlantyckich począwszy od selekcjonowania najbardziej wartościowej ikry, przez produkcję narybku, kontrolę optymalnych warunków dla wzrostu ryb na naszych farmach w Norwegii (jako jedyny polski producent posiadamy własne farmy w Norwegii), po wprowadzenie bardzo restrykcyjnych warunków przetwórczych i logistycznych.

Prawie wszystkie nasze farmy (a do 2020 r. już wszystkie) są certyfikowane standardem ASC, który daje konsumentom gwarancję,  ze nasz łosoś pochodzi z farm ograniczających wpływ na środowisko naturalne, ryba dorasta w wyjątkowych warunkach, zarówno dla niej samej, jak i w poszanowaniu dla środowiska. Certyfikat potwierdza także przestrzeganie przez nas surowych wymogów dotyczących żywienia ryb w tym nie używania antybiotyków.

losos-koper.jpg

Aby uzyskać piękne, dorodne, a przede wszystkim zdrowe okazy nasze ryby w komfortowych warunkach dorastają przez trzy lata. W tym czasie ryby hodowane są bezstresowo w wydzielonych obszernych akwenach, karmione wyłącznie wyprodukowaną przez nas karmą. Nie korzystamy, jak inne firmy, z gotowej karmy. W każdym etapie dorastania naszych ryb chcemy znać każdy element diety łososi.

Aby zachować świeżość ryb przewozimy nasze łososie z farm do fabryk przetwórczych codziennie wyłącznie własnym transportem. Obróbka łososi odbywa się w zakładach przetwórczych zlokalizowanych na terenie północnej Polski, które to zaliczane są do najnowocześniejszych na świecie. 

Łososie Marine Harvest Polska zawierają tak wiele substancji odżywczych, że powinny być składnikiem każdej zdrowej diety.