łosoś w diecie przyszlej mamy

 

 

Ciąża to czas, w którym kobiety przykładają do diety szczególną uwagę. W tym czasie jadłospis powinien być  na tyle zróżnicowany i zdrowy, aby dostarczyć potrzebne składniki odżywcze zarówno organizmowi przyszłej mamy, jak i jej dziecku.

Łososia zaliczamy do najzdrowszych gatunków ryb. Jego mięso jest bogate w witaminy z grupy B, witaminę A, D, E oraz pierwiastki takie jak: jod, potas, fosfor, fluor, selen, cynk. Dlatego spożywanie łososia, w okresie ciąży, zalecane jest ze względu na jego walory zdrowotne:

  • Łosoś jest niezastąpionym źródłem wielonasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, białka, jodu i witaminy D. Składniki w nim zawarte zapewnią dziecku zdrowy rozwój mózgu i wzroku, a przyszłej mamie spokojny i zdrowy czas dziewięciu miesięcy.
  • Wyniki badań dowodzą, że dostarczanie w okresie ciąży kwasów omega-3 do organizmu dziecka, wpływa na wzrost jego inteligencji oraz na rozwój zdolności lokomocyjnych i socjalnych w późniejszym okresie.
  • Spożywanie łososia pomaga zadbać o dobrą pamięć, a także poprawia nastrój, zmnijsza ryzyko wystąpienia depresji w ciąży i depresji poporodowej.
  • Łosoś jest źródłem dobrze przyswajanego białka - niebędnego do wzrostu płodu, budowania tkanek, wszytkich układów i narządów.
  • Spożywanie łososia w ostatnim trymestrze ciąży korzystnie wpływa na układ kostny dziecka, dzięki zawartej w nim witaminie D, która sprzyja wchłanianiu się wapnia.

- ZALECANE ILOŚCI SPOŻYWANIA ŁOSOSIA -

 

Nasze łososie karmione są zdrową, naturalną, pozbawioną sztucznych barwników, konserwantów oraz antybiotyków karmą. Jak najbardziej, w okresie ciąży, bez obaw możesz jeść łososie od firmy Mowi. Zaleca się kobietom w ciąży przynajmniej dwa razy w tygodniu jedzenie tłustych ryb do których również zalicza się nasz łosoś.

 

Według zaleceń amerykańskiego Departamentu Rolnictwa oraz Fedrelanej Agencji Zdrowia przyszła mama powinna spożywać od 240 g do 360 g ryb wysokiej jakości i owoców morza tygodniowo.

 

Jest wiele sposobów na przygotowanie wyśmienitych dań z łososia. Skorzystaj z naszych pomysłów na dania z naszej ryby. 

LOSOS-KOBIETY-CIAZA.jpg